Duke kërkuar
Te lutem prit
unseenthai  në  Sai Yao Beach    Muk Kaew Beach
 • Phra Kjo Na Dun budiste Park

  nga
   Shkurt 8, 2017

  Phra That Na Dun Buddhist Park From the city Maha Sarakham By Highway 2040 nëpërmjet Kae Dam Qarkut. Wapi Pathum qarkut ana e djathtë mbi Highway 2045 të qarkut Na Dun. Parku budiste është 65 km nga qyteti i Maha Sarakham. Buda i Lindjes vendosur në Ban Nadun, Na Dun district , Mahasrkam Province. Qarku ka zbuluar dëshmi historike, Arkeologjike paraqet prosperitet në të kaluarën. In the past this area has been the

  |
  Comments Off në Phra Kjo Na Dun budiste Park
 • Kam qenë për Railay Beach në Krabi

  nga
   Shkurt 7, 2017

  I been to Railay Beach in Krabi Railay Beach Located in the Muang district, krahinë Krabi. Vitin e kaluar kam pasur mundësi për të shkuar atje. Më pëlqen se një shumë e rërë të bardhë dhe det bruz. I udhëtojnë nga Nonthaburi Shkon në Krabi By Phetkasem Road Në makinë ka. Në rrugën, Kam vizituar shumë vende. Por sot do të flasim për Railay vetëm Beach. Kur arrita Ao Nang në Krabi, I used boats

  |
  Comments Off në Kam qenë për Railay Beach në Krabi
 • Phliew Waterfall Chanthaburi (Nam Tok Phliew)

  nga
   January 29, 2017

  Phliew Waterfall Chanthaburi (Nam Tok Phliew) The phliew Waterfall National Park is one of the more popular waterfalls in the region. Shumë vizitorë të Provincës Chanthaburi vizitoni Phliew në rrugën e tyre për të parë të pemishteve në Amphoe Muang. There are also many other falls ritin close proximity. Distance About 17 kilometra nga qyteti qytetit të Chanthaburi, në Khao Sa Bap është vendndodhja e zyrës së Nam Tok Phliew National Park. The rain

  |
  Comments Off në Phliew Waterfall Chanthaburi (Nam Tok Phliew)
 • Getting Krabi në Pool Emerald

  nga
   January 23, 2017

  Getting Krabi at the Emerald Pool The Emerald pool (Znj Morakot) is Located in the area of Khao Pra-Bang Khram, east of Klong Thom. 23 km nga qendra e qytetit Krabi, Kjo rezervë natyra është një udhë jashtë qytetit Krabi. Merrni Highway No4. të Klom Thom dhe ndiqni shenjat për ujëvarë. Në Kok Thai Nën-qarkut. Sri Mahosot District. I would recommend you to go to Emerald Pool by motorbike or private tour cause

  |
  Comments Off në Getting Krabi në Pool Emerald
 • Udhëtoni për Maya Bay në ishullin Phi Phi me veten time

  nga
   January 21, 2017

  Travel to Maya Bay on Phi Phi island by myself Travel by Air Asia plane from Bangkok to Phuket, It costs about 2800 baht, Largohu Flight Dhe një fluturim në shtëpi. I take a shuttle but from the airport go to Phuket Fee 90 baht I find accommodation near Patong Beach for 1 natë . The next morning I went to Maya Bay by speed boat that I bought a package tour 400 baht per person…

  |
  Comments Off në Udhëtoni për Maya Bay në ishullin Phi Phi me veten time
 • Nang Talung ose play Shadow

  nga
   Nëntor 26, 2016

  Nang Talung or Shadow play Shadow play is one of the South Regional. Historia e kravatë është i shkëlqyer. Të vazhdohet me vargun dhe kor është një theks lokal. artet Shadow është një popullor për një kohë të gjatë. Sidomos në epokën para energjisë elektrike të shpenzuar në çdo fshat sot. Shadow shfaqet ose në një ceremoni fetare dhe të varrimit. Prandaj, një funeral ose festë që ka ardhur aq shpesh për të parë luajë hije me të, Manjola…

  |
  Comments Off në Nang Talung ose play Shadow
 • Gjej disa paqe e mendjes

  nga
   korrik 19, 2016

  Gjej disa paqe e mendjes së theksoi-out Urbanite cilët craves disa paqe e mendjes duhet të mendojë duke bërë një tërheqje meditim në një nga tempujt e shumta të vendit. Pranë manastirit pyjore të Suan Mokkh, Kopshti i Çlirimit, (www.suanmokkh.org) në Surat Thani ose Wat Mahathat (www.mcu.ac.th/IBMC) në Bangkok, ju mund të mësoni sekretet e qetësi nga murgjit budiste reale. Këto mësime praktike do t'ju mësojë se pse mësimet tolerante dhe të mëshirshëm të Budës bërë…

  |
  Comments Off në Gjej disa paqe e mendjes

Sponsor

Moti Për Bangkok
31°
disa retë
lagështi: 79%
erë: 5m / s S
H 31 • L 27
34°
Thu
28°
fri
31°
Sat
34°
diell
36°
Mon
Weather nga OpenWeatherMap