пребарување
Ве молам почекајте
unseenthai  во  Sai Yao Beach    Muk Kaew Beach
 • Phra Тоа Na Dun будистички Парк

  од
   February 8, 2017

  Phra That Na Dun Buddhist Park From the city Maha Sarakham By Highway 2040 преку Kae округ браната. Wapi Pathum област Свртете десно на автопат 2045 за централно Na Dun. Будистичкиот парк е 65 километри од градот Maha Sarakham. Буда на Истокот наоѓа на Бан NaDun, Na Dun district , провинција Mahasrkam. Во округот има откопани историски докази, Археолошки претставува просперитет во минатото. In the past this area has been the

  |
  Comments Off на Phra Тоа Na Dun будистички Парк
 • Сум бил на Railay плажа во Краби

  од
   February 7, 2017

  I been to Railay Beach in Krabi Railay Beach Located in the Muang district, провинцијата Краби. Минатата година имав можност да одам таму. Ми се допаѓа тоа многу бел песок и тиркизно море. Јас патуваат од Nonthaburi Заглавие на Краби Со Phetkasem патот на возење постојат. На патот, Јас го посетив многу места. Но, денес ќе зборуваме за тоа само Railay плажа. Кога пристигнав Ao Nang во Краби, I used boats

  |
  Comments Off на Сум бил на Railay плажа во Краби
 • На phliew водопад Chanthaburi (Нам ток Phliew)

  од
   Јануари 29, 2017

  На phliew водопад Chanthaburi (Нам ток Phliew) The phliew Waterfall National Park is one of the more popular waterfalls in the region. Многу посетители на провинцијата Chanthaburi посетите Phliew на пат да го видиш овоштарници во Amphoe Muang. There are also many other falls ritin close proximity. Distance About 17 километри од градот град Chanthaburi на, на Khao Са БАП е локацијата на канцеларијата на Нам ток Phliew Национален парк. The rain

  |
  Comments Off на На phliew водопад Chanthaburi (Нам ток Phliew)
 • Прв Краби на Емералд базен

  од
   Јануари 23, 2017

  Getting Krabi at the Emerald Pool The Emerald pool (Г-ѓа Моракот) is Located in the area of Khao Pra-Bang Khram, east of Klong Thom. 23 километри од центарот на градот Краби, Овој природен резерват е доста пат надвор од градот Краби. Земете автопат бр.4. да Klom Том и ги следат знаците на водопад. На Кок Тајландски под-област. Шри округ Mahosot. I would recommend you to go to Emerald Pool by motorbike or private tour cause

  |
  Comments Off на Прв Краби на Емералд базен
 • Патување на Маја Залив, на островот Phi Phi од мене

  од
   Јануари 21, 2017

  Travel to Maya Bay on Phi Phi island by myself Travel by Air Asia plane from Bangkok to Phuket, It costs about 2800 Бах, Одете си лет и враќајќи се дома. I take a shuttle but from the airport go to Phuket Fee 90 baht I find accommodation near Patong Beach for 1 night . The next morning I went to Maya Bay by speed boat that I bought a package tour 400 бахти по лице…

  |
  Comments Off на Патување на Маја Залив, на островот Phi Phi од мене
 • Нанг Talung или сенка игра

  од
   Ноември 26, 2016

  Nang Talung or Shadow play Shadow play is one of the South Regional. Приказната на вратоврската е прекрасен. Продолжи со стихови и хорот е локален акцент. Сенка уметност е популарна еден за долго време. Особено во ерата пред електрична енергија се користи во денешниот секое село. Сенка на екранот или во религиозна церемонија и погреб. Затоа, на погреб или прослава која има толку често доаѓаат да се види претстава сенка со неа, Нанг…

  |
  Comments Off на Нанг Talung или сенка игра
 • Најди ги некои мир на умот

  од
   Јули 19, 2016

  Find Some Peace of Mind The stressed-out urbanite who craves some peace of mind should contemplate doing a meditation retreat in one of the country’s many temples. Во близина на шума манастир Suan Mokkh, Градината на Ослободителната, (www.suanmokkh.org) во Сурат Тани или Ват Mahathat (www.mcu.ac.th/IBMC) во Бангкок, можете да ги научат тајните на спокојство од вистински будистички монаси. These practical lessons will also teach you why the tolerant and compassionate teachings of the Buddha make

  |
  Comments Off на Најди ги некои мир на умот

Спонзорот

Времето за Бангкок
31°
неколку облаци
влажност: 79%
ветер: 5m/s S
H 31 • L 27
34°
Чет
28°
Пет
31°
Саб
34°
сонцето
36°
Пон
Времето од OpenWeatherMap